baza noclegowa Zanocuj.com Noclegi w Górach
  » Jelenia Góra
  » Karpacz
  » Szczyrk
  » Wisła
  » Zakopane
Noclegi nad Morzem
  » Jastarnia
  » Karwia
  » Kołobrzeg
  » Łeba
  » Władysławowo
Noclegi na Mazurach
  » Ełk
  » Mikołajki
  » Mrągowo
  » Olsztynek
  » Szczytno
Wpisz nazwę miejscowości,
w której szukasz noclegu:
Zachodniopomorskie Mazowieckie Pomorskie Warmińsko - Mazurskie Lubuskie Wielkopolskie Kujawsko-Pomorskie Podlaskie Dolnośląskieskie Łódzkie Lubelskie Śląskie Świętokrzyskie Małopolskie Podkarpackie Opolskie
Wyszukiwanie noclegów
według województwa:
Wybierz województwo w
którym szukasz noclegu.

   Szczawnica – co warto zobaczyć?Nazwa tego położonego w województwie małopolskim miasta pochodzi od kwaśnych wód nazywanych przez góralami „szczawami”. Niezaprzeczalnym atutem Szczawnicy jest położenie w malowniczej dolinie potoku Grajcark, który jest prawym dopływem Dunajca. Dogodna lokalizacja na wysokości 500 metrów n. p. m., między Pieninami a pasmem Radziejowej z Beskidu Sądeckiego, zapewnia miastu wysoką pozycję na mapie najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowości w Polsce.

Szczawnica od połowy XIX wieku znana jest jako uzdrowisko, w którym, ze względu na obecność słonych szczaw alkalicznych oraz korzystnego mikroklimatu, leczy się choroby układu oddechowego i przewodu pokarmowego. W mieście znajduje się 12 źródeł mineralnych, z najstarszym zdrojem Józefina znanym już przed 1810 rokiem. Rekonwalescencję po chorobie połączyć można ze wspaniałym odpoczynkiem wśród górskich zboczy i wąwozów w jednym z wielu zróżnicowanych standardem ośrodków noclegowych. Wszystkim odwiedzającym Szczawnicę, zarówno w celach rehabilitacyjnych, jak i krajoznawczych, polecamy udać się na plac Dietla, który stanowi doskonały przykład XIX wiecznej architektury uzdrowiskowej. Do zabudowy przylega piękny Park Górny im. hrabiego Adama Stadnickiego z rzadkimi okazami drzew i ciekawą kaplicą zdrojową.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zadowoleni z możliwości, jakie oferuje Szczawnica. Bliskość Pienin i Beskid jest okazją do relaksujących, krajoznawczych wędrówek po licznych pieszych szlakach. Z miasta można odbyć wyprawę m. in. do Wąwozu Homole, Bryjarki, Czerwonego Klasztoru, Sokolicy, Trzech Koron czy Wąwozu Szopczańskiego. Polecamy także odwiedzenie Pienińskiego Parku Narodowego z bogatą florą i fauną. W centrum miasta znajduje się kolejka liniowa na Palenicę, skąd podziwiać można zapierający dech w piersiach widok na Tatry, Pieniny i Beskid Sądecki. W Szczawnicy nie brakuje też atrakcji dla miłośników wody. Wypożyczonym kajakiem można pokonać tor slalomowy ciągnący się wzdłuż trasy spływu Dunajca. Rzeka ta jest też istnym rajem dla wędkarzy, którzy mają okazję złowić tu takie okazy jak pstrąg potokowy, lipień czy głowacica. Od wielu lat niezaprzeczalnie największą atrakcją Pienin jest możliwość spływu Dunajcem. Przeprawa o długości 20 km będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem dla każdego turysty. Miasto oferuje też rozrywkę dla wielbicieli sportów ekstremalnych - w okolicy schroniska "Pod Durbaszką" organizowane są kursy latania na paralotniach.

Szczawnica jest miastem kontrastów. Z jednej strony to spokojne uzdrowisko, zachęcające do leczenia i rehabilitacji w otoczeniu bujnej przyrody i pięknych krajobrazów. Inni traktują miejscowość jako jedno z najbardziej atrakcyjnych centrów aktywnego wypoczynku z narciarskimi stokami i rwącym Dunajcem. Jedno jest pewne – zarówno kuracjusze, jaki osoby szukające nietuzinkowych przygód i rozrywek, znajdą w Szczawnicy coś dla siebie.


Polecane noclegi w Szczawnicy:

Ceny od: 100 zł
Szczawnica Małopolskie
Hotel usytuowany jest na skraju przygranicznego, sąsiadującego ze Słowacją Uzdrowiska Szcz... więcej »
Ceny od: 25 zł
Szczawnica Małopolskie
Proponujemy Państwu wypoczynek w komfortowych pokojach a co najważniejsze w atrakcyjnych c... więcej »
Ceny od: 60 zł
Szczawnica Małopolskie
Pensjonat Skalny*** - stylowy pensjonat zlokalizowany w części uzdrowiskowej Szczawnicy, w... więcej »
Ceny od: 40 zł
Szczawnica Dolnośląskie
Nasz dom "Trzy Korony" zlokalizowany jest w dolnej części uzdrowiska Szczawnicy u wylotu P... więcej »
Ceny od: 30 zł
Szczawnica Małopolskie
Willa "Wincentówka" - kameralny ośrodek, zlokalizowany w samej części uzdrowiskowej Szczaw... więcej »
Noclegi w górach:
- noclegi Białka Tatrzańska
- noclegi Jelenia Góra
- noclegi Karpacz
- noclegi Kraków
- noclegi Rabka-Zdrój
- noclegi Szczyrk
- noclegi Szklarska Poręba
- noclegi Zakopane
Noclegi nad morzem:
- noclegi Darłowo
- noclegi Dziwnów
- noclegi Jastrzębia Góra
- noclegi Kołobrzeg
- noclegi Łeba
- noclegi Międzyzdroje
- noclegi Rewal
- noclegi Władysławowo
Noclegi na mazurach:
- noclegi Bogaczewo
- noclegi Ełk
- noclegi Goniądz
- noclegi Kruklanki
- noclegi Mikołajki
- noclegi Mrągowo
- noclegi Sędki
- noclegi Szczytno
Noclegi na kaszubach:
- noclegi Bolszewo
- noclegi Gowidlino
- noclegi Sulęczyno
- noclegi Swornegacie
- noclegi Wdzydze
Noclegi na nizinach:
- noclegi Ciechocinek
- noclegi Gniezno
- noclegi Kazimierz Dolny
- noclegi Kraków
- noclegi Łódź
- noclegi Malbork
- noclegi Warszawa
- noclegi Wrocław
Zanocuj.com
Copyright © 2007-2013
Zanocuj.com